יעוץ וליווי עסקי
 תחומי עיסוק
 מידע שימושי
 עקרונות קומיטמנט
 ניהול והערכת סיכוני אשראי - אנליזות חוב
 מצגות
 כלכליסט- 26.12.2011- אזורים
 כלכליסט- 9.1.2012- אלקטרה נדל˝ן
 כלכליסט- 24.1.2012- נאנט
 כלכליסט-12.12.2011- גאון אחזקות
 כלכליסט- 06.02.2012 - גירון
 כלכליסט-05.03.2012 מכתשים אגן
 מעריב עסקים- 4.4.2012 - הערת עסק חי לישאל
 מעריב עסקים- 25.7.2012- אנליזות בנקים
 מעריב עסקים- 18.07.2012- ועדת זקן
 מעריב עסקים- 07.08.2012 - קבוצת פישמן
 מעריב עסקים- 24.09.2012 החזר חוב פטרוכימיים
 מעריב- 25.10.12 -הכנסות בריטיש ישראל ייפגעו
 צור קשר
 
קומיטמנט חותרים להצלחה
יעוץ וליווי עסקימידע שימושי

תוכנית עסקית, על שום מה

תוכנית עסקית, על שום מה

תוכנית עסקית, על שום מה

 

תוכנית עסקית היא מרכיב הכרחי בבנייתו של כל עסק. בדרך כלל היא משמשת כמעין ספר הוראות, כללים והחלטות, אשר מרכיבים את התנהלות העסק הנוכחי או העתידי. לעיתים, תוכנית עסקית מוצעת כחלק מתהליך ליווי עסקי.

מהי תוכנית עסקית?
תוכנית עסקית הנה מסמך מפורט אשר מעניק תמונה כוללת על העסק ועל פעולותיו הקיימות או המתוכננות. תוכנית עסקית תכלול מספר מרכיבים המהווים פרמטרים מרכזיים של העסק, אשר כוללים בין היתר את תיאור העסק הקיים, ההיסטוריה שלו, תחומי הפעילות, תיאור המוצר המשווק, הצגת שוק היעד של המוצר והעסק, תוכניות שיווק עתידיות כולל רווחים צפויים, פרטים על מיזמים עתידיים ועל הפוטנציאל הטמון בהם, תוכנית פיננסית הכוללת מקורות מימון, תחזית מכירות ועוד. תוכנית עסקית חייבת להיות מתומצתת ומדוייקת ככל האפשר ובמקביל, מעמיקה כך שלא תתעוררנה שאלות לא פתורות אצל הקורא. מאחר וכתיבת תוכנית עסקית מדויקת וטובה הנה כה משמעותית וחיונית, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ או מלווה עסקי.

מתי כדי לערוך תוכנית עסקית?
כתיבת תוכנית עסקית נעשית למספר צרכים. להלן העיקריים שבהם:
• 
מטרות פנים ארגוניות. דהיינו, תוכנית המאגדת בתוכה את מהות העסק והמוצר, פלח השוק של המוצר, דרכי פעולה, תוכנית מימון, מטרות העסק ועוד. במקרה זה, התוכנית העסקית מנתבת את העסק ובפרט את עובדיו להשגת יעדים.
• 
ברגעי משבר. כאשר העסק זקוק לחיזוק ושינוי מהותיים. במקרים כאלו כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ או מלווה עסקי הבוחן את העסק ועוזר לכתוב תוכנית עסקית הכוללת את מצב העסק הנוכחי וכלים לשינוי המצב. נהוג לכנות תוכנית עסקית זו "תוכנית אסטרטגית", כיוון שהיא מציעה מספר אסטרטגיות פעולה.
• 
תכנית עסקית תכתב גם כאשר העוסק זקוק לאיתור ולגיוס משקיעים או מקורות מימון חיצוניים.

מומלץ לכתוב תוכנית עסקית בעזרת מומחה, מאחר ולבעל העסק יש לעיתים נטייה לייפות את הנתונים עד כדי התעלמות מסיכונים קיימים. יועץ עסקי יוכל לבחון את העסק באופן אובייקטיבי ולנסח תוכנית עסקית איכותית ויעילה, אשר תוכל להשיג את המטרות שלשמן היא נכתבה.

צור קשר
דף הביתהדפסהמפת האתר